Salta al contingut

Des del 2001 NBA per a jugones i nostàlgics

Foto de Chris Copeland

Chris Copeland

Carrera (temporada regular)

PJ
171
PTS
5,8
REB
1,6
ASS
0,6

Dades personals

Posició
Aler
Alçada i pes
2,03 m · 107 kg
Naixement
17 de març de 1984 (42 anys)
Lloc de naixement
Orange, Estados Unidos
Procedència
Colorado
Draft
No draftejat
A l'NBA
2012-2015 · 4 temporades

Estadístiques

Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.

Temporada regular

Temp. Equip PJ PTS REB ASS MIN REC TAP PÈR %TC %T3 %TL
2012-13 NYK 56 486 119 27 862 16 12 50 47,9 42,1 75,9
2013-14 IND 41 153 32 18 265 3 7 14 47,0 41,8 71,4
2014-15 IND 50 309 111 51 828 11 11 59 36,1 31,1 73,3
2015-16 MIL 24 50 10 11 156 2 0 6 33,3 27,8 85,7
Carrera 171 998 272 107 2.111 32 30 129 42,7 36,5 75,2

Playoffs

Temp. Equip PJ PTS REB ASS MIN REC TAP PÈR %TC %T3 %TL
2012-13 NYK 9 37 9 1 93 5 0 4 40,0 47,8 100,0
2013-14 IND 12 36 5 1 82 3 3 5 42,9 37,5 66,7
Carrera 21 73 14 2 175 8 3 9 41,4 43,6 72,7

A l'ACB

Llegó a España para jugar en LEB Plata con el Beirasar Rosalía de Santiago de Compostela pero no llegó a debutar ya que el CB L'Hospitalet de LEB Oro se lo llevó. Holanda, Alemania y Bélgica fueron sus paradas previas a la NBA. Tras esta etapa va a la liga turca y entre noviembre de 2017 y enero de 2018 juega 6 partidos con el Morabanc Andorra de ACB supliendo una baja temporal.

Text original en castellà.

Mercat de fitxatges

  1. · Contracte temporal

    Chris Copeland signa amb New York com a agent lliure.

  2. · Renovació

    New York tiende la Qualifying Offer al alero Chris Copeland, que será agente libre restringido.

  3. · Agent lliure

    Indiana realiza una oferta formal de dos años al alero Chris Copeland, cuyos derechos pertenecen a New York, que tienen 3 días para igualar o dejarlo marchar.

  4. · Agent lliure

    Indiana fitxa Chris Copeland com a agent lliure.

  5. · Agent lliure

    Milwaukee fitxa Chris Copeland.

  6. · Tall

    Milwaukee allibera Chris Copeland.

  7. · Agent lliure

    Chris Copeland, tallat per Milwaukee, passa a Orlando, que l'ha reclamat.

Veure 4 moviments més
  1. · Tall

    Orlando prescindeix de Chris Copeland.

  2. · Fitxatge

    New Orleans fitxa Chris Copeland.

  3. · Contracte temporal

    New Orleans firma contrato de un año no garantizado al alero Chris Copeland y al pívot Robert Sacre.

  4. · Tall

    New Orleans talla Chris Copeland.

Les notícies de l'antic UltimateNBA només són en castellà.

Sous

Temp. Equip Sou
2012-13 NYK $ 0,5 M
2013-14 IND $ 3,0 M
2014-15 IND $ 3,1 M
2015-16 ORL $ 1,1 M
Total de la carrera $ 7,7 M

← Tots els jugadors