Mike Conley
Boston Celtics · #45
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 1.226
- PTS
- 13,6
- REB
- 2,9
- ASS
- 5,5
Dades personals
- Posició
- Base
- Alçada i pes
- 1,83 m · 83 kg
- País
- Estats Units
- Procedència
- Ohio State
- Draft
- 2007: 1a ronda, núm. 4
- A l'NBA
- Des de 2007, en actiu · 19 temporades
- Equip actual
- Boston Celtics · dorsal 45
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007-08 | MEM | 53 | 498 | 139 | 222 | 1.381 | 44 | 2 | 89 | 42,8 | 33,0 | 73,2 |
| 2008-09 | MEM | 82 | 895 | 276 | 354 | 2.508 | 90 | 8 | 143 | 44,2 | 40,6 | 81,7 |
| 2009-10 | MEM | 80 | 959 | 191 | 425 | 2.569 | 109 | 12 | 170 | 44,5 | 38,7 | 74,3 |
| 2010-11 | MEM | 81 | 1.107 | 247 | 528 | 2.872 | 144 | 18 | 176 | 44,4 | 36,9 | 73,3 |
| 2011-12 | MEM | 62 | 788 | 156 | 404 | 2.174 | 136 | 11 | 125 | 43,3 | 37,7 | 86,1 |
| 2012-13 | MEM | 80 | 1.168 | 225 | 487 | 2.757 | 174 | 24 | 189 | 44,0 | 36,2 | 83,0 |
| 2013-14 | MEM | 73 | 1.256 | 213 | 441 | 2.446 | 110 | 13 | 150 | 45,0 | 36,1 | 81,5 |
| 2014-15 | MEM | 70 | 1.107 | 209 | 375 | 2.225 | 89 | 14 | 156 | 44,6 | 38,6 | 85,9 |
| 2015-16 | MEM | 56 | 857 | 164 | 342 | 1.761 | 67 | 16 | 84 | 42,2 | 36,3 | 83,4 |
| 2016-17 | MEM | 69 | 1.415 | 241 | 433 | 2.292 | 92 | 19 | 156 | 46,0 | 40,8 | 85,9 |
| 2017-18 | MEM | 12 | 205 | 27 | 49 | 373 | 12 | 3 | 18 | 38,1 | 31,2 | 80,3 |
| 2018-19 | MEM | 70 | 1.478 | 239 | 449 | 2.342 | 94 | 22 | 130 | 43,8 | 36,4 | 84,5 |
| 2019-20 | UTA | 47 | 675 | 151 | 208 | 1.363 | 36 | 5 | 92 | 40,9 | 37,5 | 82,7 |
| 2020-21 | UTA | 51 | 827 | 177 | 305 | 1.498 | 70 | 9 | 99 | 44,4 | 41,2 | 85,2 |
| 2021-22 | UTA | 72 | 986 | 217 | 385 | 2.058 | 96 | 21 | 123 | 43,5 | 40,8 | 79,6 |
| 2022-23 | UTA | 43 | 461 | 107 | 330 | 1.275 | 44 | 10 | 74 | 40,8 | 36,2 | 81,3 |
| 2022-23 | MIN | 24 | 337 | 75 | 120 | 753 | 29 | 4 | 29 | 46,0 | 42,0 | 86,3 |
| 2022-23 | TOT | 67 | 798 | 182 | 450 | 2.028 | 73 | 14 | 103 | 42,8 | 38,5 | 83,4 |
| 2023-24 | MIN | 76 | 869 | 218 | 449 | 2.193 | 88 | 17 | 102 | 45,7 | 44,2 | 91,1 |
| 2024-25 | MIN | 71 | 582 | 182 | 319 | 1.756 | 79 | 14 | 75 | 40,0 | 41,0 | 90,0 |
| 2025-26 | MIN | 54 | 245 | 93 | 157 | 991 | 35 | 14 | 34 | 33,5 | 33,7 | 90,0 |
| Carrera | 1.226 | 16.715 | 3.547 | 6.782 | 37.587 | 1.638 | 256 | 2.214 | 43,6 | 38,7 | 82,6 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010-11 | MEM | 13 | 197 | 50 | 83 | 507 | 14 | 3 | 30 | 38,8 | 29,7 | 83,0 |
| 2011-12 | MEM | 7 | 99 | 23 | 50 | 277 | 6 | 0 | 16 | 42,1 | 50,0 | 75,0 |
| 2012-13 | MEM | 15 | 255 | 71 | 107 | 575 | 26 | 5 | 34 | 38,4 | 28,1 | 76,3 |
| 2013-14 | MEM | 7 | 111 | 32 | 55 | 267 | 14 | 1 | 15 | 43,1 | 11,1 | 76,9 |
| 2014-15 | MEM | 8 | 115 | 9 | 40 | 243 | 11 | 0 | 12 | 42,7 | 30,3 | 82,1 |
| 2016-17 | MEM | 6 | 148 | 20 | 42 | 224 | 10 | 3 | 12 | 48,5 | 44,7 | 83,8 |
| 2019-20 | UTA | 5 | 99 | 14 | 26 | 165 | 8 | 1 | 5 | 48,4 | 52,9 | 86,4 |
| 2020-21 | UTA | 6 | 92 | 21 | 46 | 176 | 1 | 3 | 14 | 42,6 | 48,6 | 100,0 |
| 2021-22 | UTA | 6 | 55 | 19 | 29 | 174 | 5 | 2 | 13 | 33,3 | 20,0 | 80,0 |
| 2022-23 | MIN | 5 | 60 | 13 | 32 | 183 | 3 | 0 | 7 | 47,6 | 45,5 | 90,9 |
| 2023-24 | MIN | 15 | 174 | 58 | 86 | 474 | 21 | 3 | 20 | 42,8 | 39,5 | 71,4 |
| 2024-25 | MIN | 15 | 90 | 44 | 50 | 356 | 9 | 3 | 12 | 30,2 | 33,3 | 92,3 |
| 2025-26 | MIN | 12 | 53 | 15 | 32 | 168 | 8 | 0 | 5 | 50,0 | 50,0 | 100,0 |
| Carrera | 120 | 1.548 | 389 | 678 | 3.789 | 136 | 24 | 195 | 41,2 | 36,7 | 80,9 | |
TOT: total de la temporada sumant els equips on va jugar.
Premis i títols
- Segon quintet defensiu: 2012-13
- Company de l'any (2): 2018-19, 2022-23
- Jugador més esportiu (Joe Dumars) (4): 2013-14, 2015-16, 2018-19, 2021-22
- All-Star: 2021
Draft
- 2007: 1a ronda, núm. 4 · Memphis Grizzlies · Ohio State
Mercat de fitxatges
Text original en castellà.
-
· Rookies
Memphis firma contrato al rookie Mike Conley Jr .
-
· Renovació
Memphis ejerce su opción de extensión de contrato para la temporada 2009-2010 a los bases Mike Conley, Kyle Lowry, al escolta Javaris Crittenton y al alero Rudy Gay
-
· Renovació
Memphis ejerce su opción de extensión de contrato para la temporada 2010-2011 al base Mike Conley, al escolta OJ Mayo y al ala-pívot Darrell Arthur.
-
· Renovació
Memphis firma una extensión de contrato por 5 años al base Mike Conley, a contar a partir de la temporada 2011-2012.
-
· Renovació
Memphis renueva por 4 años con opción del jugador a uno más al base Mike Conley.
Veure 1 moviments més
-
· Traspàs
Utah envía al escolta Grayson Allen, los aleros Kyle Korver y Jae Crowder, los derechos sobre Darius Bazley y una futura 1ª ronda de 2020 condicionada a Memphis a cambio del base Mike Conley.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2007-08 | MEM | $ 3,4 M |
| 2008-09 | MEM | $ 3,6 M |
| 2009-10 | MEM | $ 3,9 M |
| 2010-11 | MEM | $ 4,9 M |
| 2011-12 | MEM | $ 6,7 M |
| 2012-13 | MEM | $ 7,4 M |
| 2013-14 | MEM | $ 8,0 M |
| 2014-15 | MEM | $ 8,7 M |
| 2015-16 | MEM | $ 9,3 M |
| 2016-17 | MEM | $ 26,5 M |
| 2017-18 | MEM | $ 28,5 M |
| 2018-19 | MEM | $ 30,5 M |
| 2019-20 | UTA | $ 32,5 M |
| 2020-21 | UTA | $ 34,5 M |
| 2021-22 | UTA | $ 21,0 M |
| 2022-23 | UTA | $ 22,7 M |
| 2023-24 | MIN | $ 24,4 M |
| 2024-25 | MIN | $ 10,0 M |
| 2025-26 | MIN | $ 10,8 M |
| Total de la carrera | $ 297,2 M | |
Sous de la temporada regular; si un equip el va tallar i va continuar cobrant, se sumen. Dades de la web anterior, completes fins al 2021.
