Paul George
Boston Celtics · #13
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 945
- PTS
- 20,5
- REB
- 6,2
- ASS
- 3,7
Dades personals
- Posició
- Aler
- Alçada i pes
- 2,03 m · 104 kg
- País
- Estats Units
- Procedència
- Fresno State
- Draft
- 2010: 1a ronda, núm. 10
- A l'NBA
- Des de 2010, en actiu · 16 temporades
- Equip actual
- Boston Celtics · dorsal 13
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010-11 | IND | 61 | 476 | 224 | 65 | 1.265 | 62 | 26 | 70 | 45,3 | 29,7 | 76,2 |
| 2011-12 | IND | 66 | 798 | 370 | 158 | 1.958 | 108 | 38 | 117 | 44,0 | 38,5 | 80,2 |
| 2012-13 | IND | 79 | 1.377 | 603 | 327 | 2.972 | 143 | 51 | 233 | 41,9 | 36,2 | 80,7 |
| 2013-14 | IND | 80 | 1.737 | 542 | 283 | 2.898 | 151 | 22 | 224 | 42,4 | 36,4 | 86,4 |
| 2014-15 | IND | 6 | 53 | 22 | 6 | 91 | 5 | 1 | 12 | 36,7 | 40,9 | 72,7 |
| 2015-16 | IND | 81 | 1.874 | 563 | 329 | 2.819 | 152 | 29 | 265 | 41,8 | 37,1 | 86,0 |
| 2016-17 | IND | 75 | 1.775 | 492 | 251 | 2.689 | 119 | 27 | 220 | 46,1 | 39,3 | 89,8 |
| 2017-18 | OKC | 79 | 1.734 | 447 | 263 | 2.891 | 161 | 39 | 212 | 43,0 | 40,1 | 82,2 |
| 2018-19 | OKC | 77 | 2.159 | 628 | 318 | 2.841 | 170 | 34 | 205 | 43,8 | 38,6 | 83,9 |
| 2019-20 | LAC | 48 | 1.033 | 272 | 185 | 1.419 | 68 | 20 | 125 | 43,9 | 41,2 | 87,6 |
| 2020-21 | LAC | 54 | 1.259 | 359 | 280 | 1.821 | 62 | 24 | 179 | 46,7 | 41,1 | 86,8 |
| 2021-22 | LAC | 31 | 754 | 213 | 176 | 1.077 | 67 | 13 | 126 | 42,1 | 35,4 | 85,8 |
| 2022-23 | LAC | 56 | 1.332 | 342 | 288 | 1.939 | 83 | 20 | 176 | 45,7 | 37,1 | 87,1 |
| 2023-24 | LAC | 74 | 1.671 | 388 | 262 | 2.502 | 113 | 37 | 153 | 47,1 | 41,3 | 90,7 |
| 2024-25 | PHI | 41 | 665 | 219 | 178 | 1.334 | 75 | 20 | 106 | 43,0 | 35,8 | 81,4 |
| 2025-26 | PHI | 37 | 641 | 196 | 133 | 1.135 | 62 | 16 | 64 | 43,9 | 39,2 | 82,0 |
| Carrera | 945 | 19.338 | 5.880 | 3.502 | 31.651 | 1.601 | 417 | 2.487 | 44,0 | 38,4 | 85,2 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010-11 | IND | 5 | 30 | 25 | 5 | 133 | 7 | 10 | 7 | 30,3 | 23,1 | 87,5 |
| 2011-12 | IND | 11 | 107 | 73 | 26 | 371 | 18 | 4 | 21 | 38,9 | 26,8 | 78,6 |
| 2012-13 | IND | 19 | 365 | 141 | 96 | 780 | 25 | 9 | 75 | 43,0 | 32,7 | 72,7 |
| 2013-14 | IND | 19 | 429 | 145 | 73 | 781 | 41 | 7 | 49 | 43,8 | 40,3 | 78,9 |
| 2015-16 | IND | 7 | 191 | 53 | 30 | 275 | 14 | 5 | 23 | 45,5 | 41,9 | 95,3 |
| 2016-17 | IND | 4 | 112 | 35 | 29 | 172 | 7 | 2 | 13 | 38,6 | 42,9 | 86,7 |
| 2017-18 | OKC | 6 | 148 | 36 | 16 | 251 | 8 | 4 | 24 | 40,8 | 36,5 | 86,1 |
| 2018-19 | OKC | 5 | 143 | 43 | 18 | 204 | 7 | 1 | 21 | 43,6 | 31,9 | 81,6 |
| 2019-20 | LAC | 13 | 263 | 79 | 49 | 479 | 19 | 7 | 40 | 39,8 | 33,3 | 90,9 |
| 2020-21 | LAC | 19 | 511 | 183 | 102 | 776 | 19 | 10 | 67 | 44,1 | 33,6 | 84,4 |
| 2023-24 | LAC | 6 | 117 | 41 | 29 | 222 | 7 | 3 | 14 | 41,1 | 36,7 | 84,0 |
| 2025-26 | PHI | 11 | 180 | 43 | 33 | 394 | 14 | 5 | 22 | 45,8 | 49,3 | 75,0 |
| Carrera | 125 | 2.596 | 897 | 506 | 4.838 | 186 | 67 | 376 | 42,5 | 36,4 | 82,3 | |
Premis i títols
- Jugador que més ha millorat: 2012-13
- Millor quintet de l'NBA: 2018-19
- Tercer quintet de l'NBA (5): 2012-13, 2013-14, 2015-16, 2017-18, 2020-21
- Millor quintet defensiu (2): 2013-14, 2018-19
- Segon quintet defensiu (2): 2012-13, 2015-16
- Segon quintet de rookies: 2010-11
- Màxim recuperador: 2018-19
- All-Star (7): 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019 (titular), 2021
Medalles
- Or · Jocs Olímpics de 2016 (Estats Units)
Draft
- 2010: 1a ronda, núm. 10 · Indiana Pacers · Fresno State
Mercat de fitxatges
Text original en castellà.
-
· Rookies
Indiana firma contrato al alero rookie Paul George.
-
· Renovació
Indiana ejerce su opción de extensión de contrato para la temporada 2012-2013 sobre el base Darren Collison, el alero Paul George y ala-pívot Tyler Hansbrough.
-
· Renovació
Indiana ejerce su opción de extensión de contrato para la temporada 2013-2014 sobre el alero Paul George.
-
· Renovació
Indiana firma una extensión de contrato por 5 años a partir de la 2014-2015 al alero Paul George.
-
· Traspàs
Indiana envía al alero Paul George a Oklahoma City a cambio del escolta Victor Oladipo y el ala-pívot Domantas Sabonis.
Veure 3 moviments més
-
· Tall
El alero Paul George no ejerce su opción de extensión de contrato por un año más con Oklahoma City, por lo que será agente libre sin restricciones.
-
· Renovació
Oklahoma City renueva por 4 años al alero Paul George y firma contrato por un año con opción del jugador a otro al pívot Nerlens Noel.
-
· Traspàs
Oklahoma City envía al alero Paul George a los Clippers a cambio del base Shai Gilgeous-Alexander, el alero Danilo Gallinari, las primeras rondas de los Clippers de 2022, 2024 y 2026, dos primeras rondas de los Heat de 2021 y 2023, el derecho a intercambiar las rondas de los Clippers de 2023 y 2025 y una trade exception de 10'4 millones.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2010-11 | IND | $ 1,9 M |
| 2011-12 | IND | $ 2,0 M |
| 2012-13 | IND | $ 2,1 M |
| 2013-14 | IND | $ 2,7 M |
| 2014-15 | IND | $ 15,9 M |
| 2015-16 | IND | $ 17,1 M |
| 2016-17 | IND | $ 18,3 M |
| 2017-18 | OKC | $ 19,5 M |
| 2018-19 | OKC | $ 30,6 M |
| 2019-20 | LAC | $ 33,0 M |
| 2020-21 | LAC | $ 35,5 M |
| 2021-22 | LAC | $ 39,3 M |
| 2022-23 | LAC | $ 42,5 M |
| 2023-24 | LAC | $ 45,6 M |
| 2024-25 | PHI | $ 48,8 M |
| Total de la carrera | $ 354,9 M | |
Sous de la temporada regular; si un equip el va tallar i va continuar cobrant, se sumen. Dades de la web anterior, completes fins al 2021.
