Steve Colter
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 526
- PTS
- 6,3
- REB
- 2,0
- ASS
- 2,8
Dades personals
- Posició
- Base
- Alçada i pes
- 1,91 m · 75 kg
- Naixement
- 24 de juliol de 1962 (64 anys)
- Lloc de naixement
- Phoenix, Estados Unidos
- Procedència
- New Mexico State
- Draft
- 1984: 2a ronda, núm. 33
- A l'NBA
- 1984-1994 · 8 temporades
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1984-85 | POR | 78 | 556 | 150 | 243 | 1.462 | 75 | 9 | 112 | 45,3 | 35,1 | 75,4 |
| 1985-86 | POR | 81 | 706 | 177 | 257 | 1.868 | 113 | 10 | 115 | 45,6 | 32,5 | 82,3 |
| 1986-87 | CHI | 27 | 131 | 42 | 94 | 473 | 19 | 6 | 32 | 34,5 | 0,0 | 84,6 |
| 1986-87 | PHI | 43 | 293 | 66 | 116 | 849 | 37 | 6 | 38 | 47,1 | 50,0 | 72,1 |
| 1986-87 | TOT | 70 | 424 | 108 | 210 | 1.322 | 56 | 12 | 70 | 42,6 | 23,5 | 76,6 |
| 1987-88 | PHI | 12 | 37 | 18 | 26 | 152 | 6 | 0 | 11 | 37,5 | — | 77,8 |
| 1987-88 | WAS | 56 | 447 | 155 | 235 | 1.361 | 56 | 14 | 77 | 46,9 | 30,0 | 79,1 |
| 1987-88 | TOT | 68 | 484 | 173 | 261 | 1.513 | 62 | 14 | 88 | 46,0 | 30,0 | 78,9 |
| 1988-89 | WAS | 80 | 534 | 182 | 225 | 1.425 | 69 | 14 | 64 | 44,4 | 12,0 | 74,9 |
| 1989-90 | WAS | 73 | 361 | 176 | 148 | 977 | 47 | 10 | 38 | 47,8 | 0,0 | 81,1 |
| 1990-91 | SAC | 19 | 58 | 26 | 37 | 251 | 11 | 1 | 11 | 41,1 | 35,7 | 70,0 |
| 1994-95 | CLE | 57 | 196 | 59 | 101 | 752 | 30 | 6 | 36 | 39,6 | 22,9 | 76,1 |
| Carrera | 526 | 3.319 | 1.051 | 1.482 | 9.570 | 463 | 76 | 534 | 44,8 | 28,9 | 77,8 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1984-85 | POR | 9 | 80 | 16 | 37 | 166 | 5 | 0 | 10 | 48,0 | 27,3 | 62,5 |
| 1985-86 | POR | 4 | 26 | 15 | 23 | 104 | 5 | 1 | 6 | 46,2 | 0,0 | 100,0 |
| 1986-87 | PHI | 2 | 2 | 0 | 2 | 8 | 0 | 0 | 0 | 50,0 | — | — |
| 1987-88 | WAS | 5 | 32 | 15 | 13 | 86 | 3 | 3 | 5 | 45,2 | — | 57,1 |
| 1994-95 | CLE | 4 | 12 | 1 | 2 | 43 | 1 | 0 | 0 | 50,0 | 0,0 | 50,0 |
| Carrera | 24 | 152 | 47 | 77 | 407 | 14 | 4 | 21 | 47,2 | 23,1 | 61,9 | |
TOT: total de la temporada sumant els equips on va jugar.
Draft
- 1984: 2a ronda, núm. 33 · Portland Trail Blazers · New Mexico State
Mercat de fitxatges
-
· Traspàs
Portland es fa amb Larry Krystkowiak, una segona ronda del 1987 i una segona ronda del 1992 a canvi de Steve Colter, que va a Chicago.
-
· Traspàs
Philadelphia es fa amb Steve Colter i una segona ronda del 1989 a canvi de Sedale Threatt, que va a Chicago.
-
· Tall
Philadelphia talla Steve Colter.
-
· Fitxatge
Washington fitxa Steve Colter com a agent lliure.
-
· Tall
Washington prescindeix de Steve Colter.
-
· Fitxatge
Steve Colter signa un contracte de 10 dies amb Washington.
-
· Fitxatge
Washington fitxa Steve Colter com a agent lliure.
Veure 2 moviments més
-
· Traspàs
Washington es fa amb Byron Irvin a canvi de Steve Colter, que va a Sacramento.
-
· Fitxatge
Cleveland fitxa Steve Colter com a agent lliure.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 1985-86 | POR | $ 0,1 M |
| 1987-88 | WAS | $ 0,2 M |
| 1988-89 | WAS | $ 0,2 M |
| 1990-91 | SAC | $ 0,3 M |
| 1994-95 | CLE | $ 0,2 M |
| Total de la carrera | $ 0,9 M | |
